Toto téma je v posledních x měsících více než aktuální. Řada zaměstnanců začala pracovat z domova. Tento model je tady s námi samozřejmě už pěkných pár let, ale až se současnou situací se opravdu rozmohl. Zcela logicky tak lidé začali řešit, jak by si měli vybavit svou domácí kancelář.

Základem je kancelářský stůl

Kancelářský stůl je samozřejmě naprostý základ. Bez něj byste toho patrně moc neudělali. Na takovém stole je nejčastěji k nalezení počítač (notebook), monitor, ale také nejrůznější papíry a šanony, které jsou k výkonu práce potřeba. Sice máme dobu elektronizace a digitalizace, ale je pravda, že právě bez papírů se většina z nás stejně neobejde. Kancelářský stůl, pokud je to možné, by měl být dostatečně velký, aby se na něj vše pohodlně vešlo. Na takovém stole by nemělo docházet k tomu, že uspořádání jednotlivých věcí bude připomínat jeden velký chaos. Určitě není na škodu, když je stůl vybaven také poličkami, zásuvkami a šuplíky. Úložný prostor vám ovšem mohou poskytnout i takzvané kontejnery k psacímu stolu.

V případě, že na stole potřebujete mít také tiskárnu, tak by mohl přijít vhod rohový kancelářský stůl. Samozřejmě, že si takový stůl můžete pořídit i ve chvíli, kdy tiskárnu na stole nepotřebujete. 

Pokud u stolu nechcete celý den pouze a jen sedět, což bezesporu neprospívá vašim zádům, pak si můžete pořídit vyvýšené pracovní stoly. U těchto stolů se dá měnit výška pracovní desky. Levnější varianty jsou mechanické, u těch dražších je k nalezení elektronické ovládání. Tím pádem si vše řídíte pomocí několika málo tlačítek.

Stůl bychom měli, dále je zapotřebí židle

Vyvýšené stoly jsou super, ale pravděpodobně si občas budete chtít také sednout. Rozhodně si to tedy bude chtít pořídit i nějakou kancelářskou židli. Ideálně taková, ze které vás nebudou bolet záda. Proto je dobré zvážit třeba koupi židle s bederní opěrkou. V zaměstnání se většinou musíte spokojit s tím, jak (nejen) kancelářské prostory zařídí zaměstnavatel. Doma ovšem záleží pouze na vás, kolik do vybavení kanceláře chcete investovat prostředků.

Není kontejner jako kontejner

Už jednou zde byla řeč o kontejnerech k psacímu stolu, jež poskytují úložný prostor. Navíc se pohodlně vejdou právě pod kancelářský stůl, takže vesměs nezabírají žádnou podlahovou plochu. Samozřejmě, že pokud potřebujete zakládat, ukládat a odkládat třeba šanony papírů, pak nejspíš budete potřebovat i nějakou tu skříň.

V domácí kanceláři by samozřejmě neměly chybět nějaké doplňky a bytové dekorace. Jakmile si svou pracovnu vybavíte a vyzdobíte podle svých představ, tak rázem uvidíte, že se v ní budete cítit o poznání příjemněji. Je tedy jen na vás a na vašem uvážení, jak moc si svou kancelář budete chtít zútulnit.