Z dálky téměř nepoznáte, že se nejedná o sklo. Je velmi užitečný a nabízí mnoho výhod v oblasti zahradničení. Řeč je o polykarbonátu, který začíná být stále atraktivnějším materiálem, co se skleníků týče. Tento materiál pomalu, ale jistě odsouvá sklo na druhou kolej. Ale proč tomu tak vlastně je? Na tuto otázku vám odpoví následující řádky dnešního článku.

Co je to polykarbonát?

Jedná se o formu plastu s velmi užitečnými vlastnostmi. Právě díky svým atributům se polykarbonátové desky staly ideálním řešením, pokud jde o skleníky. Vysoká mechanická odolnost zajišťuje bezpečí obsahu skleníku i vysokou výdrž polykarbonátu samotného. Díky tomu se nemusíte obávat vichrů, ani krupobití.

Těžkým tabulím už odzvonilo

Jednou ze základních výhod polykarbonátových desek je jejich hmotnost. Jsou velmi lehké a pružné, což je ohromné plus ve srovnání se skleněnými tabulemi. Za zmínku stojí i fakt, že oplývají dobrými termoregulačními vlastnostmi. Desky dosahují těchto vlastností díky dvojitému komorovému systému. Svislé přepážky oddělují dvoustěnné nebo čtyřstěnné desky. Tento systém minimalizuje energetické ztráty. Nepropouští ani UV záření, které může být zdraví škodlivé. Polykarbonátové desky zajišťují rostlinám komfortní prostředí, které je vhodné pro jejich růst.

Rozměrově variabilní

Celá konstrukce z lehkého materiálu se nabízí v mnoha variantách velikostí. Variabilita těchto velikostí je velmi užitečná a ocení ji jak menší rodinná zahrádka, tak i velké zahradnictví. Zajímavostí může být i fakt, že polykarbonátové desky vypadají téměř totožně jako skleněné, ale vydrží mnohem, mnohem více.

Cenou potěší

Plast je všeobecně levnější než sklo. Za skleník z polykarbonátu si tedy rozhodně nepřiplatíte. Naopak je cenově velmi příznivý. Ceny se pohybují okolo 10 000 Kč. Samozřejmě se to odvíjí od kvality konstrukce a rozměrů skleníku.