Možná to bude znít malinko zvláštně, ale pod zahradním pavilonem si naplno užijete a vychutnáte krásu léta. Pavilon se zaručeně stane dominantou vaší zahrady. Dominantou, kterou si doslova zamilujete.

Ochrání vás před sluníčkem

Zahradní pavilon vám poskytne ochranu před slunečními paprsky. Tím pádem se nebudete muset bát úžehu a úpalu. A před slunečními paprsky ochrání nejen vás, ale i váš nábytek. Díky tomu nedojde k vyblednutí a znehodnocení jeho povrchu. Zahradní pavilon vám samozřejmě poskytne ochranu jak před slunečními paprsky, tak i před deštěm. I přes nepříznivé počasí tedy budete moci klidně sedět venku. Jen pod pavilonem nedoporučujeme sedět, když oblohu sužují blesky. Konstrukci totiž velice často tvoří hliníková slitina.  

Ochrání vás před dotírajícím hmyzem

Znáte to, venku panuje krásné letní počasí. Vy sedíte s rodinou a přáteli na zahradě a grilujete. Teploty překračují 20 °C, tak se vám zkrátka ani s blížící se nocí nechce jít dovnitř. Většinou to ovšem platí do chvíle, dokud vás nezačnou obtěžovat krvelační komáři a další havěť. Díky zahradním pavilonům může být rázem po problému. K některým z nich totiž dostanete právě i síť proti hmyzu. Taková síť se většinou skládá ze dvou částí, které se dají spojit zipem. Během několika málo vteřin tak mohou mít komáři po žních.

Zabírají poměrně dost místa

Samozřejmě, že zahradní pavilony mají i své drobné neduhy. Tím největším z nich je to, že zabírají poměrně dost místa. V dnešní době se samozřejmě dají pořídit pavilony různých rozměrů. Některé z nich jsou menší, další jsou opravdu, ale opravdu velké. Na menší zahradě se každopádně budete muset pořádně ohánět, abyste na ni pavilon vměstnali.

Je zapotřebí rovná plocha

Nemusíte nutně chodit s vodováhou a přeměřovat, jak moc je vaše zahrada v rovině. Ve svahu byste však pavilon asi jen stěží postavili. Tento bod ovšem nebereme jako neduh, ale spíše jako samozřejmost.

Zásluhou zahradních pavilonů vás během grilování a zahradních oslav nebude už nic rušit. Ve večerních hodinách už nebudete muset poslouchat to otravné bzučení. Nebudete se muset ani všemožně kroutit a plácat po celém těle. Díky tomu se můžete naplno bavit. Pokud tedy máte dostatečně velkou a dostatečně rovnou zahradu, pak je zahradní pavilon takřka nutností.