Po období přeháněk a sychravého počasí k nám dorazily tropické teploty. Na jednu stranu je to skvělé, protože se konečně ohřejeme. Na stranu druhou však příliš velké vedro dokáže být pořádně ubíjející. A netýká se to pouze lidí, ale také psů a dalších zvířat. Podíváme se tedy na několik tipů, jak svým čtyřnohým kamarádům můžete pomoci, aby to pro ně v těchto dnech bylo příjemnější.

Pozor na velkou fyzickou zátěž!

Prakticky celý tento týden se venkovní teplota dostala na úroveň 30 °C. A pokud panují takové teploty, tak by váš čtyřnohý společník měl omezit svou fyzickou zátěž. To znamená, že byste s pejskem neměli vyrážet na žádné dlouhé výlety. V případě, že máte takzvaného venkovního pejska, tak alespoň v takovýchto dnech byste jej měli pustit k sobě domů, i kdyby třeba jen do vstupní místnosti. Zkrátka do míst, kde je o něco menší horko.

Miska s vodou by měla být vždy plná

Daleko častěji je nutné kontrolovat misku vašeho pejska. Někteří pesani umí upozornit na to, když misku s vodou mají prázdnou. Umí to však pouze někteří. A tak je to především na vás. V takto horkých dnech je spotřeba tekutin daleko vyšší. Neplatí to samozřejmě pouze pro lidi, ale také pro psy. Řešením může být i namáčení granulí do vody.

Psa nezbavujete jeho srsti!

Někteří lidé si myslí, že když svého pejska na léto ostříhají, respektive jej zbaví téměř veškeré srsti, kterou má, tak mu tím vlastně pomáhají. Opak je však pravdou, srst a chlupy totiž fungují jako izolanty. V parném létě tedy psa nestříháme, drobné úpravy jeho srsti jsou v pořádku. Ale ať vás ani nenapadne, že vezmete strojek bez nástavce a vašeho parťáka ostříháte takzvané dohola! Abyste mu ulevili, tak mu můžete nachystat například mokrý ručník, na který si bude moci lehnout. Dnes se již prodávají a chladicí podložky pro psy.

Závěrem ještě řekneme, abyste psa nikdy, ale opravdu nikdy nenechávali samotného v autě. Každý rok se lze setkat s x případy, kdy majitelé nechali svého pejska napospas. Pokud se do auta opírají sluneční paprsky, tak to v jeho interiéru začne připomínat pec – všichni to dobře známe.