Samotným pořízením bazénu ještě zdaleka nekončí seznam úkolů, které je potřeba splnit, aby bylo možné si jej užít opravdu naplno. Péče o bazén je poměrně náročná, a proto je potřeba hned na začátku přemýšlet nad jeho správným zakrytím, aby bylo možné všechny starosti o jeho údržbu minimalizovat.

Proč jsou krycí plachty důležité nejen v zimě?

Na první pohled by se mohlo zdát, že bazénové plachty jsou především pro ty, kterým se po zimě nechce čistit bazén, nicméně opak je pravdou. Krycí plachty plní mnoho funkcí, které jsou důležité nejen v zimních měsících. Jednou z těch hlavních je bezpečnost, aby například děti omylem nespadly do bazénu.

Další důležitou funkcí je zabránění odpařování vody, potažmo úniku tepla. Především u vyhřívaných bazénů je to nesmírně důležité. Plachta vám dokáže výrazně pomoci s redukcí nákladů. Dále by bazénové plachty měly být opatřené UV vrstvou, která zabrání vytvoření zeleného prostředí v bazénu. Díky tomu zůstane voda zdravotně nezávadná.

Jak vybrat správnou plachtu?

Můžete si vybírat ze tří možností. Bazénové plachty typu Basic jsou nejlevnější, ale i přesto splňují všechny základní bezpečnostní normy. O třídu výše se nachází plachty, které mají lakovanou svrchní vrstvu, jež umožňuje snazší čištění a údržbu. Plachty nejvyšší kategorie potom mají i síto, navíc jsou vyráběny na špičkové designové úrovni, čímž se stávají i dekoračním prvkem.

Při výběru plachty je potřeba věnovat pozornost i spojům mezi jednotlivými částmi plachty. Musí být udělány kvalitně, nejlépe vysokofrekvenčním svařováním, které zajistí například odolnost vůči povětrnostním vlivům.

Podle čeho vybrat tu správnou firmu?

Reputace a doba působení společnosti na trhu je bezpochyby důležitým indikátorem kvality služeb. Pouze spokojení klienti jsou schopni doopravdy potvrdit, zda se vyplatí vybrat si danou společnost. Nicméně důležité jsou i další indikátory, například účast na zahraničních projektech.

Chování firmy před zadáním zakázky je také dobrým ukazatelem. Pokud dorazí technik, který zdarma vše změří a propočítá, tak by vše mělo být na dobré cestě.