Ne každý z nás má to štěstí, že má u svého domu vinici a vinný sklípek. Tím pádem nejsme přímo u zdroje, a když si chceme dát skleničku, tak si musíme poradit jinak. Jednou za čas tedy vyrazíme do supermarketu nebo obchodu s vínem a nějakou tu lahvinku si koupíme. Ovšem opravdoví znalci a ti správní milovníci vína doma obvykle mají více než jen jednu láhev. A právě proto by vinotéka měla být nepostradatelnou součástí jejich domácnosti. Tento kus nábytku jednak dotváří celkovou atmosféru bydlení a zcela určitě ho ocení i vaši hosté.

Taková vinotéka se navíc neztratí v jakkoli zařízené domácnosti. Ptáte se proč? Protože v dnešní době se při jejich výrobě používají nejrůznější materiály. Od dřeva a kovů přes plasty až po ratan. 

Co když se peru s každým centimetrem místa?

Některé „vinaře“ může odradit fakt, že takový regál na víno zabírá nemalé množství místa. Těmto osobám musíme dát samozřejmě za pravdu, nicméně nemusí to být až takový problém, jak se na první pohled zdá. V dnešní době si totiž lze vybírat z nepřeberné nabídky závěsných stojanů na víno. Na své si tak přijdou i lidé, kteří žijí v garsonkách a malých bytech. Nevýhodou těchto závěsných stojanů je ovšem to, že se do nich vejde menší množství lahví.

Vinotéky dnešní doby

Moderní éra samozřejmě nahrává tomu, že se vše zdokonaluje a posouvá kupředu. Názorným příkladem jsou právě moderní vinotéky, které jsou často kombinací chladničky a regálu. Víno si tak můžete vychladit na vámi zvolenou teplotu a díky tomu si ušetříte jednu drobnou starost.

Pár slov na závěr

Tento článek jsme chtěli věnovat nábytku, který není úplně obvyklý a v domácnostech se příliš často neobjevuje. To je do určité míry škoda, protože vinotéka není pouze nábytkem, ale rovněž velmi zdařilou dekorací.