Betonové podlahy jsou oblíbené pro svou pevnost, schopnost snášet velkou zátěž a vytváření hladkého a jednolitého povrchu, po kterém jednoduše jezdí pneumatiky. Na beton se také jednoduše aplikují barvy, jež vytváří parkovací prostory. Pro garážové podlahy se nejčastěji využívá betonů a příměsí s označením XC4, XF1, XA1.

Z čeho se beton vlastně skládá?

Základ betonové směsi tvoří až ze 75 % kamenivo. To se kromě cementu a vody smíchá také s dalšími příměsemi a přísadami. Právě zásluhou těchto příměsí a přísad má beton ty vlastnosti, které má.

Jak probíhá prevence a oprava betonu?

Vlivy prostředí dochází v betonu k nejrůznějším prasklinám, trhlinám, výtlukům a dilatačním spárám.  Proto je dobré věnovat betonovým podlahám náležitou pozornost a preventivně je ošetřovat. Zásluhou několika málo opatření totiž můžeme zamezit vzniku těchto poškození.

Když například „eliminujete“ sluneční záření, tak nedochází k vysušování betonu. Nicméně často nastávají situace, kdy sluníčku a slunečním paprskům zabránit nelze. V takovém případě je dobré, když jednou za čas provedete takzvané mlžení betonu.  

Opravy a sanace betonových podlah provádí specializované firmy, mezi které se rozhodně řadí společnost JAClean. Ta je tuzemskou špičkou v oblastech bezpečnostního značení, aplikace epoxidových nátěrů, sanace a rekonstrukce průmyslových podlah.

Nejlepší vlastnosti betonu

Jednou z nejlepších vlastností betonu je bezesporu nehořlavost. Dále je to jeho odolnost a trvanlivost. Když se o beton a betonové podlahy dobře staráte, tak vám vydrží opravdu, ale opravdu dlouho. Třetí vlastností, která rozhodně stojí za zmínku, je tepelná akumulace betonu. Kdekoho možná překvapí, že beton je rovněž velmi dobře recyklovatelným materiálem. A v úplném závěru musíme poukázat ještě na výbornou tvárnost a poddajnost tohoto materiálu. Beton už dávno není pouze stavebním materiálem, ale vyrábí se z něj také například nábytek nebo interiérové doplňky.