Navštívili jste někdy sklepní prostory, které se nacházejí v panelových domech? Pokud ano, pak víte, že tyto prostory jsou „napěchovány“ plechovými dveřmi, které nevypadají úplně nejlíp. Nicméně tyto modely nejsou dobrými reprezentanty moderních dveří z plechu. Majitelé sklepů totiž hledí v první řadě na funkčnost. Zkrátka chtějí, aby věci, které mají uložené ve svých sklepech, byly v maximálním bezpečí. Netrápí je, že dveře mají takovou nebo makovou barvu. Nezajímá je ve výsledku ani to, zdali jsou na dveřích drobné oděrky.

V nabídce mnoha výrobců už najdete plechové dveře, které jsou nejen velmi bytelné, ale zároveň i dobře vypadají. Takže pokud hledáte těžké a odolné dveře, které zabrání tomu, že se do vaší garáže, dílny nebo kůlny dostanou nezvaní hosté, tak právě plechové dveře můžou být tím pravým řešením.  

Jsou velmi odolné

Znovu se budeme opakovat, ale jejich největší předností je to, že jsou velmi bytelné a odolné. Také se nemusí takřka vůbec udržovat a jen tak se nerozbijí. Navíc v momentě, kdy jsou zajištěny zámkem, tak je nepravděpodobné, že se skrz ně dostane běžný zlodějíček.

Není třeba speciálních zárubní

Plechové dveře se vkládají se do klasických ocelových zárubní. Plus se s mnoha výrobci a firmami můžete domluvit na povrchové a barevné úpravě a také na atypické velikosti dveří. Podle vašich preferencí se mohou otevírat jak zleva, tak i zprava.

Vhodné do vlhkého prostředí

Díky materiálu, ze kterého jsou vyrobeny, nejsou plechové dveře náchylné na vlivy prostředí tak, jak je tomu v případě dřevěných dveří. Perfektně se tak hodí do prostředí a prostor, kde panuje vysoká vlhkost. Proto velmi dobře slouží jako venkovní dveře nebo dveře do dílny. Ať už tedy vlastníte garáž, kůlnu nebo stáj, tak vám plechové dveře můžeme pouze a jen doporučit.