V moderním světě je beton jedním z nejodolnějších stavebních materiálů. Ale i když má obrovské výhody na provoz, i ta nejodolnější podlaha jednou za čas potřebuje opravit. V mnoha případech mohou změny vlastností tohoto materiálu vést k nejzávažnějším důsledkům, zejména pokud jde o nosné konstrukce budov a staveb. Prohlídka a oprava takových podlah je však úkolem, který zvládnou pouze skuteční profesionálové, proto bychom takovou skutečnost určitě neměli podceňovat.

Příčiny problémů betonových podlah

Všechny tyto účinky lze rozdělit do dvou hlavních skupin: faktory, které ničí materiál fyzickým působením a faktory, které ovlivňují složení betonu. Před přijetím opatření k obnovení produktu je samozřejmě třeba určit příčinu, která k problému vedla, a pokud je to možné, tak odstranit nebo snížit úroveň jeho účinku na materiál.

Příčiny problémů betonových podlah

  • beton je z nekvalitní směsi
  • podlaha byla dokončena v rozporu s technologickým postupem
  •  podlaha byla vystavena agresivním kapalinám a vlhkosti
  • nesprávné schéma vyztužení podlahy
  • chyby v řezání a těsnění dilatačních spár

Jak lze takové problémy řešit?

Odborníci, kteří mají v portfoliu svých služeb opravy nejen betonových podlah, mají své zkušenosti a vědí, jak svou práci dělat dobře a zodpovědně. Měli bychom jim tedy důvěřovat a přenechat práci na nich. Pokud jde o malé vady a malé prasklinky, jsou dobrým řešením problému polymerní pryskyřice pro opravy betonových a cementových podlah. Pryskyřice tohoto typu lze aplikovat na vyčištěný betonových povrchů s vrstvou až 5 mm, což je dostatečné pro utěsnění trhlin.

Dilatační spáry

Profesionální stavitelé dobře vědí, jak důležité jsou dilatační spáry nejen při stavbě silnic, ale samozřejmě i při stavbě betonových hal. Úkolem těchto konstrukčních prvků je kompenzovat napětí, ke kterým dochází během tepelné roztažnosti materiálu. V průběhu času se okraje spojů mohou rozpojit, vznikají trhliny a tento proces lze zastavit pouze radikálním zásahem. Nejlepší způsob, jak zabránit takovému problému, je utěsnění. Pro tento účel se používají materiály s dostatečnou elasticitou. Před zahájením opravné práce musí být dilatační spáry důkladně očištěny od nečistot do celé dostupné hloubky a musí být odstraněn také prach.

Profesionální odborná firma

Jak už bylo řečeno výše, je pro takovou práci důležitá technologie, kterou by měli mít zejména pracovníci odborných firem. Jejich zkušenosti napovídají, že i když se jedná například o velkou výrobní halu, kde se nám vlivem zatížení betonová podlaha bortí a praskliny jsou vidět v každém desátém metru šířky, tak dobře vědí, jak si z takovými problémy poradit.