Ač tento výrok může někomu připadat malinko absurdní, tak interiérové doplňky jsou nedílnou a velmi důležitou součástí každé domácnosti. Někteří z nás je kupují s rozmyslem a s jejich množstvím to rozhodně nepřehánějí. Zbylí lidé jsou naopak vášnivými sběrateli a potřebují mít kdejakou drobnost.

Proč jsou bytové doplňky tak důležité?

Zkrátka a jednoduše je to z toho důvodu, protože nám pomáhají dotvářet celkovou atmosféru našeho bydlení. Každopádně je potřeba se krotit a řídit se tím, že méně je někdy více. Nesnažte se tedy za každou cenu zaplnit všechna prázdná místa. V každém rohu nemusí být nějaká rostlina a některé stěny se bez obrazů a fotografií rovněž obejdou.

Povedené interiérové doplňky… a ty další!

V dnešní době na trhu najdeme celou řadu interiérových doplňků. Některé jsou vkusné, velmi zdařilé a váš domov zcela jistě zkrášlí. Potom jsou tady ovšem dekorace, které by si pořídil snad jen opravdový fajnšmekr nebo blázen. Nebudeme zde zmiňovat nic konkrétního, ale jistě si všichni dokážete udělat reálnou představu o tom, jak vypadá doplněk, který je spíše špatným vtipem a nikoliv zdařilou výzdobou.

Pořizujeme si nástěnné hodiny proto, aby nám ukazovaly čas?

I v éře mobilních telefonů a chytrých zařízení se nástěnné hodiny řadí mezi nejvyhledávanější a nejoblíbenější bytové doplňky. Jedny máme v předsíni, další v kuchyni, a aby toho nebylo málo, tak do třetice nám hodiny visí, ukazují čas a tykají ještě v obývacím pokoji. Avšak s tím, kolik času trávíme koukáním do telefonu, tak nástěnné hodiny pomalu ztrácí na svém prvotním významu. Nepořizujeme si je kvůli tomu, aby nám ukazovaly čas, ale spíše z toho důvodu, že do domácnosti zkrátka patří. To však nic nemění na tom, že chceme, aby nám vždy ukazovaly správnou hodinu a minutu.

Rostliny = dekorace

Na začátku článku jsme se krátce zmínili o rostlinách. I ty se v současnosti řadí spíše mezi dekorace a nemáme je ve svém domově pouze proto, aby nám „vyráběly“ kyslík. Nicméně i v moderních interiérech mají své pevné místo a rozhodně by neměly chybět v žádné domácnosti.

Závěrečné shrnutí

O ozdobách a dekoracích by se toho dalo napsat spoustu. Mohli bychom si vypsat všemožné bytové doplňky a ke všem si něco bližšího říci. My to však neuděláme a výběr necháme pouze a jen na vás. Jen nezapomeňte na to, že méně je někdy (mnohdy) více. A v tomto případě to platí dvojnásob.