Věděli jste, že české silnice brázdí více než 6 milionů osobních automobilů? V dnešní době vlastní auto prakticky kdokoliv (tím samozřejmě nemáme na mysli děti). Kdekomu navíc z jakéhokoliv důvodu nestačí pouze jedno auto. Někdo svého miláčka parkuje jen tak před domem, jiní si staví garáže. A právě výběru garážových vrat se budeme věnovat v dnešním článku. Respektive se budeme věnovat tomu, na co byste si měli dát pozor.

Typ garážových vrat

V zásadě se na trhu objevují dvoukřídlá a rolovací garážová vrata. Výhodou rolovacích vrat je bezesporu to, kolik zabírají místa. V garáži totiž nezabírají místo prakticky žádné. Totéž v zásadě platí o i vratech dvoukřídlých. Ta se ovšem většinou otvírají směrem ven, takže potřebujete mít dostatek místa před samotnou garáží.

Bezpečnost

Vrata by zkrátka měla disponovat systémem, který dokáže zabránit tomu, aby se do vaší garáže dostal nezvaný host. Zejména v případě, kdy je garáž součástí samotného domu. Moderní vrata by měla být odolná proti mechanickému vypáčení. Moderní vrata už jsou opatřena také nejrůznějšími prvky, které eliminují jakékoliv zranění.

Materiál garážových vrat

Paleta materiálů je poměrně dost široká. Můžeme se setkat například s pozinkovaným plechem, s různými plasty, a dokonce i se dřevem. I přes skutečnost, že se s materiály roztrhl pytel, se stále největší oblibě těší vrata z oceli. Je to z toho důvodu, že nevyžadují příliš velkou údržbu. Také jejich cena není tak vysoká jako v případě ostatních materiálů. Jen většinou nevypadají tak dobře jako vrata z ostatních materiálů.

Samozřejmě, že při výběru garážových vrat se musíte zaměřit i na další parametry. Některá vrata se ovládají mechanicky, u dalších můžete využít dálkový ovladač. Dalším významným faktorem je bezesporu cena. Tu ovlivňují právě materiály, možnosti ovládání, potažmo bezpečností prvky.