Orientální bydlení má zvláštní kouzlo. A stejně, jako je tomu v případě orientální kuchyně, má své vlastní zákony. Například takový nábytek má jednoduchý design, ale i přesto je velmi bohatě zdoben. Pokud je to jen trochu možné, tak by veškerý nábytek měl být vyroben ze dřeva – používají se buď tmavé dřeviny, nebo naopak velmi světlé. Můžeme zmínit třešeň, břízu či buk.

Barva na stěnách

V orientálním stylu se s dřevinami pracuje opravdu hodně. Proto není divu, že se velmi často objevují ve formě obložení i na samotných stěnách. Není to však podmínkou. Bydlení, které je inspirováno orientem, může kombinovat jak tmavé, tak i světlé barvy a odstíny, což koneckonců už bylo jednou zmíněno.

Interiérové doplňky ve formě 3D obrazů a tapet

Někteří z vás si možná po přečtení nadpisu klepou na čelo, nicméně sami se přesvědčíte o tom, že máme pravdu. 3D obrazy a tapety dovedou ozvláštnit každé bydlení. Je to díky tomu, jaký efekt dokáží v dané místnosti vytvořit. Samozřejmě, že pokud chcete vytvořit bydlení s nádechem orientu, tak nemůžete sáhnout po jakékoliv 3D tapetě, případně po jakémkoliv 3D obrazu. Naopak musíte vybírat velmi pečlivě.

My doporučujeme mandaly. Slovo mandala pochází (podle všeho) ze staroindického jazyka – orientace k východu je tedy zcela patrná. V překladu to znamená kruh či oblouk. Obrazy jsou tedy směsicí nejrůznějších křivek, které se skvělé doplňují, a výsledný efekt tak vypadá naprosto úžasně. Nejeden 3D obraz, který je vytvořen právě touto indickou technikou, naleznete například zde. My jsme si zamilovali variantu, která je pojmenována jednoduše Perfektní Mandala – ta kombinuje bílou barvu se světlejšími i tmavšími odstíny.

Samozřejmě, že tématu orientálního stylu bydlení bychom se mohli věnovat mnohem detailněji. Nechceme však zabřednout do toho, že vás budeme poučovat o tom, jak má takové bydlení vypadat. Pokud se vám to bude líbit, tak klidně zkombinujte orient a ultra modernu. Jen si k sobě po takovém rozhodnutí nesmíte pozvat žádného bytového designera.