S cenou nemovitostí to už poměrně dlouhou dobu vypadá tak, jak to vypadá. To znamená, že i přes všechna fakta a všechny skutečnosti jdou neustále nahoru. To je dobrá zpráva pro ty, kdo nemovitost prodávají, popřípadě pronajímají. Horší zpráva je to pro kupující. I přes rostoucí životní úroveň se celá řada lidí musí spokojit s životem v garsonce. I v takové garsonce, ačkoliv si to možná někteří z vás nedovedou vůbec představit, se dá skvěle žít. Jen se musí vědět, jak na to.

Rozkládací nábytek

Ten byl snad stvořen právě pro život v malých bytech. Pohovka, která se během několika málo okamžiků dokáže přetransformovat v postel. Postel, která se podle potřeby dá vyklápět a sklápět. Stůl, který se dá jednoduše zvětšit. Tohle všechno vám život v garsonce dokáže opravdu zpříjemnit. Tip číslo jedna tedy zní – sáhněte po rozkládacím nábytku!

Využívejte volné místo!

Podlahová plocha může být 100% využita. Stále však můžete využít stěny, v některých případech i samotný strop. Závěsné poličky a skříňky tedy jsou jasnou volbou. Získáte další úložné prostory, které ovšem nezabírají žádnou podlahovou plochu. Do vyšších míst / pater můžete umístit například věci, které zas až tak často nepotřebujete. V lépe dostupných místech pak bude dostatek prostoru na ty důležitější věci.

Nehromaďte!

Když žijete v garsonce, tak platí hned dvojnásob, že byste neměli mít příliš mnoho věcí. Jasně, že potřebujete oblečení a obuv. Potřebujete spotřebiče a další elektroniku, která vám pomáhá nejen při přípravě jídla a úklidu, ale také se díky ní dokážete odreagovat. Také máte nějaké koníčky, přičemž některé z nich vyžadují určité náčiní, například takovou cyklistiku byste bez kola dělali opravdu těžko. Bez celé řady věcí a dekorací se však v pohodě obejdete. Žádná místnost, ať už je sebevětší, nevypadá dobře, když je přeplácaná nábytkem a bytovými doplňky. A v případě malých bytů a pokojů to je ještě okatější.