Máte doma mravence? Snažíte se jich za každou zbavit, ale ty malé potvůrky se drží zuby nehty? Pak je možná ten nejvyšší čas, abyste změnili taktiku. Nespoléhejte na babské rady, které jsou platné asi tak jako mrtvému zimník a zkuste řešení, která opravdu zabere. S mravenci se můžete vypořádat hned několika způsoby a některé z nich si představíme v dnešním článku.

Není Ferda jako Ferda

Trápení a boj s mravenci většinou začíná poměrně nenápadně. Tu a tam si všimnete jednoho mravenečka a než se nadějete, tak se z vašeho bytu či domu stane doslova obří mraveniště. V domech a bytech se mravencům líbí. Jak by taky ne. Mají tam dostatek potravy, a dokud s nimi nezačnete válčit, tak si nemusí lámat hlavu s tím, jak se vypořádají se svými nepříteli. Když však použijeme ty správné přípravky, metody a postupy, tak se z hubení mravenců stává poměrně jednoduchá záležitost. Jaké se tedy s těmito škůdci můžeme vypořádat?

Sprej

Když se řekne hubení hmyzu, tak se většině z nás vybaví sprej, s nímž v zápalu boje mnohdy nešetříme. Sprej je velmi účinným a efektivním pomocníkem a práce s ním je poměrně jednoduchá. Stačí, když přípravek rovnoměrně nastříkáme na místa, kde se mravenci nejvíce vyskytují. Tento způsob hubení škůdců ovšem není vhodný v momentě, kdy máte malé děti, případně domácí mazlíčky. Dbejte proto zvýšené opatrnosti při užití!

Granule

Z malé cestičky se stala kolonie? Pro granule žádný problém! Dají se použít jak uvnitř, tak i na zahradě a v jejím blízkém okolí. Pracují na velmi jednoduchém principu – mravenec odnese granuli do hnízda a šíří ji tím mezi své jedince. Účinnost granulí je dlouhodobá.

Lepové pasti

Jednou ze zajímavých možností, které lze využít, jsou lepové pasti. Spousta z nich nevyužívá žádné insekticidní látky. A navíc nezapáchají. Pracují rovněž na velmi jednoduchém principu. Past umístíte na místo, kde se mravenci vyskytují. Jakmile se tito škůdci dostanou do kontaktu s lepovou pastí, tak se jednoduše přilepí. Lepové pasti jsou vhodné i jako prevence.

Představili jsme vám několik metod a způsobů, jak se s mravenci můžete vypořádat. Samozřejmě existují i další postupy, které jsou velmi účinné a efektivní. Zmínit můžeme například gely, o kterých se dá říci, že jsou pro mravence jakousi smrtící pochoutkou.