Slovo lenoška je odvozeno od slova lenošení. Lenoška je tedy křeslo, které je určeno převážně k této aktivitě. Proto není divu, že lenošky vypadají o poznání jinak než ostatní typy křesel. Ačkoliv takzvaná prodloužená křesla nabízí podobně velkou míru pohodlí.

Jak bylo zmíněno v úvodu, pojmenování lenoška vychází ze slova lenošení. Velice často se ovšem dočtete, že lenošky si pořizují převážně lidé, kteří svá odpoledne a své večery rádi tráví s knihou. Je ovšem pravda, že četba je především relax. Popřípadě slouží k protažení mozkových svalů a závitů. Není to však taková fyzická aktivita, jakou je například běh. V jistém ohledu a s jistou nadsázkou by se tedy dalo říci, že četba = lenošení.

Jak lenošky vypadají?

Tato křesla mohou mít nejrůznější tvary. Nejčastěji však připomínají lehátko. To znamená, že svými tvary kopírují křivky těla, čímž zajišťují tak vysokou míru pohodlí. Ale znovu opakujeme, že moderní lenošky už mohou vypadat i jinak. Vždy však nabízí dostatek místa na nohy. A vždy se snaží to, aby zajišťovaly maximální míru komfortu.

Výhody a nevýhody

O přednostech lenošek byla řeč na předchozích řádcích. Jejich největším plusem je zkrátka a dobře to, že jsou opravdu pohodlné. Drobným mínusem mohou být jejich rozměry. Je nutné si uvědomit, že lenoška není zrovna malá. Do menšího obývacího pokoje ji tedy nemusíte vměstnat. Pokud se navíc řadíte mezi milovníky minimalismu, což znamená, že veškerý nábytek má jen potřebné rozměry, pak by lenoška mohla působit doslova jako pěst na oko.

Plusy lenošek dokáží předčit jejich drobné neduhy. Na druhou stranu je jasné, že lenoška dokáže zabírat poměrně dost místa. Místa, které někdy zkrátka schází.