Není zas až tak dlouho, co jsme péřové polštáře a péřové přikrývky našli téměř v každé domácnosti. Postupně se však začaly objevovat další a další alternativy, které v mnoha případech byly cenově přijatelnější. „Peří“ se tak z celé řady českých domácnosti na delší dobu vytratilo, velké procento lidí se k němu však postupně vrací.

Schopnosti a vlastnosti peří

Peří je úžasné v tom, že velice rychle dokáže absorbovat naši tělesnou vlhkost, která vzniká během samotného spánku. Následně tuto vlhkost odvádí mimo lůžko. V průběhu celého tohoto procesu si zachovává původní vlastnosti, takže peřina, která je po celonočním spánku nasáklá vaší tělesnou vlhkostí, má úplně stejné vlastnosti jako suchá peřina.

Další skvělou schopností a vlastností peří je jeho životnost. Pokud s lůžkovinami zacházíte tak, jak se s nimi zacházet má, tak vám vydrží hromadu let. O mnoho déle, než jak je tomu například v případě dutého vlákna.

Za zmínku stojí také hřejivost peří. Uvádí se, že peří udržuje teplotu až 4x lépe než duté vlákno. Když se tedy přikryjete péřovou přikrývkou, tak byste se během noci neměli budit zimou. Samozřejmě v případě, že se nepotýkáte s nějakým onemocněním, které je doprovázeno zimnicí.

Závěr

Mnoho lidí se obává, že péřové lůžkoviny u nich nebo u jejich blízkých mohou vyvolávat alergii. K tomu by však u současných lůžkovin nemělo docházet, jelikož peří by mělo být kvalitně opracované. Peří totiž vytváří prostředí, které je pro roztoče nevyhovující. Díky tomu by tyto lůžkoviny měly být vhodné i pro osoby trpící alergií.