V dnešním článku se podíváme na to, jaké věci, spotřebiče a interiérové doplňky by se měly ložnici vyhýbat. Zároveň si představíme některé zajímavosti z učení Feng-Shui. Toto učení má jak řadu příznivců, tak i odpůrců. Autor tohoto článku se neřadí ani do jedné skupiny. Ale na druhou stranu je nutné zmínit, že domácnosti, které jsou zařízeny právě podle Feng-Shui, mají rozhodně své kouzlo.

Televize nemá v ložnici co dělat

Ložnice je místnost, která slouží převážně k relaxaci a odpočinku. Tím pádem by se v ní neměla nacházet elektronika, která způsobuje rozptýlení. Telku a herní konzole tedy mějte spíše v obývacím pokoji. Pokud už by se vám stalo, že byste v noci nemohli spát, tak se přemístěte do obývacího pokoje. Tam se na televizi můžete klidně a nerušeně koukat. V ložnici by se totiž mohlo stát, že se po zapnutí tohoto spotřebiče nevyspíte ani vy, ani vaše drahá polovička. A to by vás v následujících dnech mohlo přijít pořádně draho. Totéž, co platí o televizi a o dalších zábavní elektronice, platí také o počítači a o pracovním koutě.

Světlejší odstíny jsou o poznání vhodnější

Tato místnost by měla působit čistým a vzdušným dojmem. Tmavé barvy na stěnách a tmavé odstíny nábytku by mohly způsobit, že ložnice bude připomínat nějakou kobku. A to zcela určitě nechcete. Křiklavé odstíny zase mohou vypadat agresivně, proto se ani ony do ložnice příliš nehodí. Stěny by tedy měly být bílé, popřípadě světle šedé. Také nábytek by měl mít bílou barvu. Popřípadě, pokud se tedy budeme bavit o dřevěném nábytku, může být ošetřen bezbarvým lakem.

Vybrané tipy a triky podle Feng-Shui

Pokud to je jen trochu možné, tak se prakticky všichni snažíme o to, aby postel byla přístupná z obou stran. V ideálním případě by na obou stranách měly být umístěny noční stolky. Nad postel bychom také neměli umísťovat žádné doplňky a dekorace. Další věc se týká šatní skříně, ta by totiž v ideálním případě neměla být v ložnici umístěna. Ideálně by měla být umístěna v předsíni. Ani samotná postel by neměla mít úložný prostor. Ten prý zabraňuje proudění energie čchi.

Představili jsme vám pouze minimum tipů. Učení Feng-Shui má rozhodně své kouzlo, ne se vším úplně souhlasíme. Například bez takového úložného prostoru pod postelí se někdy prostě neobejdete.