Lavice byly svého času velmi oblíbené a našli jsme je takřka v každém bytě nebo rodinném domě. Nicméně v posledních letech se začaly postupně vytrácet. Nyní to však vypadá, že se karta pomalu obrací a tento kus nábytku se zase začíná objevovat v českých domácnostech. Velkou měrou se na tom podílejí samotní výrobci, v jejichž portfoliu najdeme modely nejrůznějších barev, tvarů a stylů.

Většina z nás si velmi dobře pamatuje klasické rohové lavice, které byly potaženy koženkou, případně nějakým druhem textilie. Ty jsou samozřejmě i dnes velmi vyhledávané a na trhu jich je jako máku. Stále větší popularitě se však těší přímé lavice bez opěradel, které nezabírají tolik místa a také manipulace s nimi je daleko jednodušší. Navíc mají jednoduchý, ale zároveň velice povedený design.

Klady

Jednou z jejich výhod je úložný prostor, ačkoliv existuje celá řada modelů, kterým místo pro ukládání věcí schází. Druhým nesporným plusem je počet míst k sezení. Zatímco na židli si sedne jeden člověk, tak na dostatečně velkou lavici se pohodlně vejde celá rodina.

A co jejich zápory?

Každá mince má dvě strany a vše není tak růžové, jak se na první pohled může zdát. Mínusem lavic a zejména těch rohových je to, kolik vyžadují prostoru. Opomenout nesmíme ani jejich váhu. Proto je zřejmé, že takový kus nábytku není zcela ideálním řešením, pokud žijete v malém bytě.

Každý nábytek má své pro i proti. A ani lavice, jak jste si koneckonců mohli sami přečíst, nejsou žádnou výjimkou. Do některých bytů a rodinných domů se hodí více, jinde se naopak nehodí vůbec. Je však jen na vás a vašem rozhodnutí, na čem budete sedět u svého jídelního stolu. A pokud se ptáte, jestli se tento kus nábytku hodí do českých kuchyní a jídelen, tak věřte, že existuje široká škála modelů a variant, které se neztratí ani v tom nejmoderněji zařízeném bydlení.