Topné žebříky se využívají především v koupelnách, což koneckonců vyplývá i ze samotného titulku. V poslední době však nacházejí uplatnění také v kuchyních nebo tělocvičnách. Co se týče vytápění, tak koupelnové žebříky jsou dobrou náhradou „obyčejných“ radiátorů (na obrázku). Jejich nespornou výhodou je navíc skutečnost, že dokáží velmi spolehlivě usušit celou řadu ručníků, utěrek a dalších textilií.

Cena koupelnových žebříků

Aktuálně to na trhu vypadá tak, že na něm najdeme širokou škálu otopných těles v ceně do pěti tisíc korun. Další hojně zastoupenou skupinou jsou topné žebříky, které stojí více než pět, ale méně než deset tisíc. Na své si však přijdou i ti nejnáročnější zákazníci, protože vybraní výrobci ve svém portfoliu mají žebříky, jejichž cena přesahuje třicet až čtyřicet tisíc korun.

Využívaný materiál a výroba

Při výrobě levnějších i dražších variant se používají profily z uhlíkové oceli. Nicméně ty vůbec nejdražší modely jsou často vyrobeny z nejrůznějších hliníkových slitin. Ačkoliv se na první pohled může zdát, že u topných žebříků nelze vymyslet nic nového a světoborného, tak opak je pravdou. Velký důraz se totiž klade na design a jednotliví výrobci se doslova předhánějí v tom, kdo z nich dokáže přijít s nejvíce cool radiátorem. Ty tak mají nejrůznější tvary, šířky i barvy. Když budete chtít, tak si můžete pořídit třeba otopné těleso v křiklavě růžové nebo v hráškově zelené barvě.

Vytápění místnosti

Dnes už si můžeme rovněž vybírat, jakým způsobem má námi zakoupený radiátor vytápět místnost. To znamená, že si lze zakoupit koupelnový žebřík na elektrický, vodní nebo kombinovaný ohřev. Při elektrickém ohřevu stačí radiátor zapojit do běžné zásuvky a topná tyč už se postará o zbytek. Pokud dáme přednost vodnímu ohřevu, tak je zapotřebí, abychom žebřík napojili na otopnou soustavu. Kombinované radiátory, jak vyplývá z jejich pojmenování, pracují s oběma způsoby.

„Koupelnové“ radiátory se skvěle hodí nejen do koupelny. Jde o velmi zdařilý vynález, který se rozhodně neztratí v žádné domácnosti.