Snad každé dítě má touhu budovat své vlastní království. A tím rozhodně nemyslíme budování v populární hře Minecraft. Pokud si tedy vaše dítko chce vytvořit a nadesignovat svůj vlastní pokojíček, pak byste mu v tom rozhodně neměli bránit. Dítku byste naopak měli podat pomocnou ruku a spolu byste se měli pustit do projektu s názvem – PŘESTAVBA DĚTSKÉHO POKOJE.

Samozřejmě, že když budete měnit pokoj jednoho dítěte, tak to bude o poznání jednodušší, než když jeden pokojíček sdílejí dvě, potažmo více dětí. Každý z vašich andílků totiž může mít odlišný vkus. To, co se líbí jednomu, se vůbec nemusí líbit tomu druhému. V takové situaci musíte najít nějaký kompromis. Pokoj byste pomyslnými čárami měli rozdělit na několik částí. To proto, abyste všem svým malým rošťákům (ve spolupráci s nimi) mohli vytvořit jejich malý kousek království.

Každopádně postele, skříně a další kusy nábytku by v ideálním případě měly mít jednotný styl a design. To znamená, že pokud jeden pokojíček sdílejí například dvě děti, tak by obě postele měly vypadat stejně. Někteří výrobci na to zareagovali tím, že nabízí svůj nábytek v několika barevných provedeních.

Nezapomeňte na růst dětí

Při společném zařizování dětského pokojíčku mějte na paměti, že děti rostou jako z vody. Při plánování s tím tedy rozhodně počítejte. Například takovou dětskou postel vždy kupujte o poznání větší. Jinak by se totiž mohlo stát, že byste jednu postel měnili za druhou už po několika málo měsících. V tomto ohledu stojí za zmínku rostoucí postele, které takzvaně rostou společně s vaším andílkem.

Čím je dítě starší, tím více bude potřebovat soukromí. Zároveň si s přibývajícím věkem bude stále méně a méně hrát s hračkami, takže dětské úložné truhly na hračky již nebudou zapotřebí. Podoba pokoje tedy dozná určitých změn. Je tedy dobré kalkulovat s tím, že pokojíček, s jehož zařizováním vám bude pomáhat vaše dítko, rozhodně nevydrží navěky. Pokoj puberťáka (takzvaný studentský pokoj) už zkrátka bude vypadat úplně jinak než pokojíček dítka v předškolním věku.